F1 Kejkol (27.11.2019)
Kategorie: Tréninky
Mapa/oblast: Jedomělice
Pořadatel: OK Tom
Země: Česká Republika
Disciplína: Nočák
Skutečná délka: 7.33 km
Čas: 55:56
Tohle nebyl úplně slibný začátek nočákové sezóny. Vůbec jsem to nezvládal směrově. Na K2 jsem si dával azimut z rozcestí a stejně jsem ji netrefil a trefil jsem ji až napočtvrté od jasného bodu. K3 špatný směr. Na K11 jsem musel být fakt kousíček, ale neviděl jsem ji, tak jsem se vrátil ke krmelci a vzal to horem kolem hustníku. Za K13 jsem nezvládl odběh a najednou jsem se vynořil u oplocenky a pak na postupu jsem měl pořád pocit, že jsem musel už minout křižovatku a pořád jsem se zastavoval. Na K19 jsem šel správně, ale nechal jsem se zlákat cizí kontrolou a pak jsem netušil.
Skrýt komentáře (4)
Dominika: Podle mě na nočák chodíš hrozně na risk... tady stačilo držet se cest, člověk to nemusel ani moc obíhat, protože ta síť byla fakt hustá... vem si kolik bys ztratil, kdyby sis na K2 doběhl až k tomu průseku, který vede až k té kontrole... 10 vteřin? a kolik si tam nechal takhle...? K3 - kdyby sis cíleně naběhl na jedno z těch rozcestí a nabíhal tu kontrolu odtud, tak je to opět větší jistota, než když přesně nevíš, kde ses na tý cestě vynořil... plánuj postupy od dohledávky!
Albert Mareš : Samozřejmě máš pravdu, naběhl jsem do toho jako ve dne a to se mi vymstilo. Bral jsem to ale tak, že se chci konečně naučit azimuty a nevím, jak se to naučit, než že to budu pořád zkoušet. Pokusím se jít ve středu jít víc na jistotu.
Dominika: OK, to máš říct rovnou, že cílem byl nácvik azimutů:-), i když nejdřív bych to nacvičovala spíš ve dne a pak až v noci, je to dost o něčem jiném...
Michal: Azimuty to chce začít nejdříve cíleně tréninkem azimutů, ono to v trati je něco jiného. A když nevidíš, tak tuplem, jak píše Dominika. Nebo to používej jen na dílčí postupy, kde skončíš na nějaké linii, kde se můžeš při odchylce srovnat, azimut na bodový objekt je až konec učení, ne začátek
Napiš komentář
Ulož
 
F1 Kejkol (27.11.2019) F1 Kejkol (27.11.2019)